پر کردن و هواگیری مخزن جوهر (CISS) برای بار اول


پرکردن و هواگیری CISS احتیاج به دانش خاصی ندارد، با استفاده از این دستورالعمل و کمی حوصله و دقت می توانید CISS خود را به راحتی و به خوبی پر کنید، CISSها در شکلها و مدلهای مختلفی ساخته می شوند اما تمامی آنها ساختار مشابهی دارند، تصاویری که در این صفحه آمده است مربوط به پرکردن CISS مدل DP برای پرینتر Epson C91 می باشد، ممکن است CISS شما با تصاویر نشان داده شده در این صفحه متفاوت باشد ولی با کمی دقت می توانید از این دستورالعمل برای پر کردن و هواگیری هر نوع CISS بهره بگیرید.

اگر مراحل پرکردن CISS را با دقت زیاد انجام دهید، نگرانی بابت جوهری شدن دست و میز کار وجود ندارد ولی با استفاده از دستکش و یک پوشش مناسب برای میز کار خیال همه را راحت کنید.

وسایل مورد نیاز:


CISS یک ست کامل
جوهر در رنگهای مورد نیاز
قیف کوچک
دستکش یکبار مصرفمحتویات جعبه CISS (مدل C91):


CISS یک عدد
فیلتر هوا 4 عدد
بازوی نگهدارنده و کلیپس 1 عدد
سرنگ جهت هواگیری و پرکردن مجدد 4 عدد
CD دستورالعمل یک عدد
پر کردن مخزن جوهر (CISS)

گام اول: چک کردن CISS

 
ابتدا اتصالات CISS را به خوبی بررسی نمایید و مطمئن شوید هیچیک از لوله های آن جدا نشده باشد.

گام دوم: پر کردن CISS

بالای هر مخزن CISS دو سوراخ وجود دارد، یکی از آنها ورودی هواست و دیگری محل پر کردن جوهر، معمولا هر دو سوراخ در ابتدا با درپوشهای لاستیکی پوشانده شده اند، ورودی هوا معمولا کوچکتر است و زیر آن یک لوله درون مخزن امتداد دارد.

 
CISS را در محل مسطحی قرار داده و در پوشهای ورودی جوهر را بردارید، دقت کنید که در پوشهای ورودی هوا برداشته نشوند. درپوش جوهر ها را با کمک یک وسیله برنده بردارید.
با استفاده از قیف کوچک مخزن ها را با رنگهای مربوطه پر کنید، بهتر است حدود یک سانتیمتر از بالای مخزن ها را خالی بگذارید. بجای قیف می توانید از سرنگ هم استفاده کنید.
 
حال درپوشهای ورودی جوهر را به دقت در جای خود قرار دهید. درپوشهای ورودی هوا را بردارید، توجه داشته باشید که هیچگاه هردو درپوش (درپوش هوا و درپوش ورودی جوهر) همزمان برداشته نشوند.  

گام سوم: هواگیری CISS

اگر مراحل گذشته را به دقت انجام داده اید، CISS شما آماده هواگیری است، برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

درپوشهای مخصوص هواگیری را از روی کارتریج ها بردارید. (چنانچه کارتریج مجهز به سوراخ هواگیری نیست، باید از سوراخ های خروجی جوهر، در زیر کارترج استفاده کنید، در این حالت باید کارتریج را هنگام هواگیری سروته نگهدارید به طوریکه سوراخ های خروجی جوهر رو به بالا قرار گیرند.) یکی از سرنگها را برداشته و روی محل هواگیری اولین کارتریج قرار دهید. هنگام هواگیری، کارتریج را کاملا عمودی نگه دارید تا هوای درون کارتریج کاملا خارج شود. سرنگ را به آرامی به طرف بالا بکشید، این کار باید به راحتی و بدون نیاز به فشار انجام شود، اگر سرنگ به راحتی بالا نمی آید، دقت کنید که لوله های جوهر مسدود نشده باشند و ورودی هوا باز باشد.
با بالا کشیدن سرنگ، جوهر درون لوله حرکت کرده و وارد کارتریج می شود، این کار را ادامه دهید تا کارتریج کاملا پرشده و مقدار اندکی جوهر (حدود نیم میلی لیتر) وارد سرنگ شود. حال سرنگ را برداشته و سوراخ هواگیری را با درپوش آن بپوشانید. هواگیری را برای تمامی کارتریج ها با استفاده از سرنگهای تمیز انجام دهید، می توانید سرنگها را برای استفاده بعدی با آب بشویید.

اگر مراحل هواگیری را به خوبی انجام دهید احتمال بروز مشکلات در آینده به شدت کاهش می یابد.

اکنون CISS شما آماده نصب است، اگر قصد ندارید CISS را به زودی نصب کنید، حتما ورودیهای هوا را با درپوشهای لاستیکی بپوشانید، این کار از برگشتن جوهر درون کارتریج به مخزن و همچنین تبخیر جوهر جلوگیری می کند.

مقالات مرتبط

بالا

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است.

بازگشت به صفحه مقالات